-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ مهر ۲۳, دوشنبه

طالبان ادعا کرد: موافقت آمریکا با خروج از افغانستان

اما واشنگتن پست به تازه نوشت که تاثیر روسیه بر طالبان بیشتر از دیگران است.یکی از نمایندگان طالبان مدعی شد که در نشست مقامات آمریکایی با نمایندگان این گروه در قطر، آمریکا با خروج نیروهای خود از افغانستان موافقت کرده است.

 به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الجزیره، یکی از نمایندگان طالبان که خواست نامش فاش نشود گفت: در ملاقاتی که جمعه گذشته در قطر بین نمایندگان گروه طالبان با هیئت ۶ نفره آمریکا به ریاست «زلمی خلیل زاد» نماینده ویژه این کشور در امور صلح افغانستان صورت گرفته است، آمریکا در مورد خروج نیروهای خود در افغانستان ابراز رضایتمندی کرده است.

 وی در ادامه گفت که طرفین در مورد پایان جنگ ۱۷ ساله آمریکا در افغانستان و خروج نیروهای آمریکایی از این کشور و حل سایر مسائل به تفاهم رسیده اند.

این نماینده طالبان در ادامه تاکید کرد که مذاکرات در این خصوص به تفصیل صورت نگرفت و در آینده نزدیک امکان ادامه این مذاکرات هست.

وی افزود که علاوه بر شرط طالبان مبنی بر خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان در مورد رهایی زندانیان این گروه و همچنین خروج نام بعضی از سرکردگان این گروه از لیست سیاه سازمان ملل و ایجاد دفتر سیاسی طالبان در افغانستان، مذاکرات صورت گرفته است.