-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ مهر ۲۲, یکشنبه

مراحل بازجوئی و قتل "خاشقچی" با "اپل واچ" ضبط شده!

ادعای اسپوتنیک فارسی

سایت اسپوتنیک فارسی که اغلب خبرهائی را از منابع ایرانی با سمت گیری به نفع سیاست خارجی جمهوری اسلامی منتشر می کند، روز گذشته درباره ماجرای ناپدید شدن خاشقچی و یا قتل او نوشت:
بازجویی جمال خاشقجی، روزنامه نگار سعودی بطور تصادفی با ساعت اپل واچ وی ضبط شده است.
این مطلب را روزنامه دولتی صباح ترکیه با استناد به منابعی در نهاد های امنیتی این کشور گزارش داده است.
به نوشته روزنامه ترک، خاشقجی قبل از ورود به کنسولگری آیفون خود را به نامزدش داده و ساعت اپل واچ خود را در حالت ضبط قرار داد. این در حالی بوده که آیفون و اپل واچ در دستان جمال خاشقجی هماهنگ و به هم وصل بودند. در نتیجه نوار بازجویی، شکنجه ها و قتل روزنامه نگار به آیفون منتقل شده و سپس بطور خودکار در اپلیکشن Apple iCloud بارگذاری شده است. گزارش داده می شود ماموران اطلاعاتی سعودی ساعت را در دستان خاشقجی دیده و تلاش کردند اطلاعات آنرا پاک کنند اما برخی از نوارها حفظ شده و پس از بررسی آنها معلوم شد وی کشته شده است.
(با توجه به مناسبات تیره عربستان سعودی با جمهوری اسلامی و مانورهای ترکیه با ماجرای خاشقچی استناد اسپوتنیک به یک روزنامه دولتی ترکیه، انتشار خبر بالا را، با توجه به نزدیکی اسپوتنیک فارسی به نهادهای جمهوری اسلامی باید با احتیاط خواند!!)