-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ آبان ۱۰, پنجشنبه

اسکات میلر: منتظر نیم نشینیم که طالبان بیایند و به ما ضربت بزنند

جنرال اسکات میلر فرمانده نیروهای خارجی در افغانستان در گفت و گو با شبکه ان بی سی، اظهارات متناقضی در باره جنگ با طالبان بر زبان آورد. وی ابتداء گفت که قصد دارد با افزایش حملات تهاجمی، ابتکارات تاکتیکی در جنگ را دو باره در دست گیرد، اما بلافاصله افزود که پیروزی نظامی در افغانستان ممکن نیست و این بحران ازطریق سیاسی می تواند حل شود. 
جنرال میلر گفت: ارزیابی من ایناست که طالبان به این واقعیت پی ببرند که در جنگ پیروز نمی شوند. ازین قرار هرگاه مردم متوجه شوند که چانس کامیابی از طریق نظامی را ندارید"ارزیابی من این است که طالبان متوجه می شوند که نمی توانند به صورت نظامی پیروز شوند از خود سوال می کنند که چرا؟ من فکر می کنم که حالا زمان آن رسیده است که روی رسیدن به یک راه حل سیاسی برای پایان جنگ کار کنیم.
با این حال میلر هشدار داد: ما بیشتر به یورش های تهاجمی می اندیشیم و منتظر طالبان نمی مانیم که بیاید و به ما ضربه بزنند. این سازوکار هایی بود که در اوایل آن را به سر رسانده ایم.