-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ آبان ۲۰, یکشنبه

نسخه صدام برای آیت الله خامنه ای

شاید آنچه نعمت احمدی (حقوقدان) در مصاحبه با خبرگزاری ایلنا گفته بخشی از همان حقیقتی باشد که میگویند باید گفت اما خودشان نمی گوید. احمدی گفته است:

نمی‌دانم این شورا چه ایرادات شرعی و قانون اساسی به این لایحه گرفته است. آن چیزی که قانون گفته موازین شرعی است. عدم تصویب فاتف در نهایت به سود ترامپ خواهد شد. در نهایت ما مجبوریم روزی متوسل به مقام معظم رهبری شویم. این لایحه در خصوص پول‌های کثیفی است که به جیب گروه‌های تروریستی سرازیر می‌شود. ما که طرفدار تروریسم نیستیم؛ ما تنها تعریف متفاوتی در خصوص گروه‌های تروریستی داریم. ما سازمان‌‌هایی مثل حزب الله را به حق می‌دانیم اما به عنوان مثال هم آنها داعش را تروریست می‌دانند هم ما؛ هم آنها القاعده را تروریست می‌دانند هم ما پس در تعریف موضوع فقط اندکی اختلاف داریم.

معافیت موقت هشت کشور از تحریم‌های آمریکا همان برنامه نفت در برابر غذا است. این هشت کشور در قبال نفتی که می‌گیرند پولی به ما نخواهند داد.

در جریان تحریم عراق هم این گونه بود که صدام باید صد میلیون بشکه نفت می‌فروخت و در قبال آن می‌توانست دارو و غذا وارد کند.