-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ آذر ۸, پنجشنبه

نتیجه انتخابات درشهر کابل باطل اعلام می شود

بحران و تقابل بین کمیسیون انتخابات و کمیسیون شکایات انتخاباتی بالا گرفته است. منبع مؤثق به گزارشنامه افغانستان اطلاع داده است که حجم تقلبات انتخاباتی در شهر پنج میلیونی کابل بسیار گسترده و دور از انتظار بوده است. اکنون کمیسیون شکایاتی انتخاباتی فیصله کرده است که نتایج کل آرای شهر کابل به طور کامل لغو شده و انتخابات پارلمانی در پایتخت سر از نو راه اندازی شود. پیش بینی شده است که برگزاری انتخابات پارلمانی کابل در دور دوم، همزمان با انتخابات ریاست جمهوری تنظیم گردد. این فیصله بدون برکناری مقامات ارشد کمیسیون انتخابات و قانع کردن معترضان در دیگر ولایات با دشواری های سختی رو به رو خواهد بود. 
جو جدید یک بینی بریده گی کلان برای حکومت است که برای خریداری دستگاه های بایومتریک با ده ها میلیون دالر بیهوده بازی کرده است. 
مطابق گزارش ها نماینده گان اتحادیه اروپا ازین فیصله استقبال کرده اند اما هنوز معلوم نیست که مقامات ارگ کامل که کاملاً بر کمیسیون انتخابات سلطه قایم کرده اند، این فیصله را می پذیرند یا رد می کنند. اجرایی شدن فیصله کمیسیون شکایات برای راه اندازی مجدد انتخابات در کابل ممکن است جنبش تازه و فراگیری را در باره ابطال کامل نتایج انتخابات در سراسر کشور سبب شود.