-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ آذر ۲, جمعه

افزایش سکس درمیان موتر های بدون رانندهنتایج مطالعاتی تازه نشان می‌دهد که همه‌گیر شدن موتر های بدون راننده در شهرها، در کنار همه تاثیرات عمده‌ای که روی زندگی انسان‌ها می‌گذارد، احتمالا شرایط روابط جنسی مردم را نیز دستخوش دگرگونی خواهد کرد. با وجود موترهای خودران، دیگر نیازی به تمرکز و توجه به جاده نخواهد بود و همین مساله می‌تواند باعث خلق سرگرمی‌هایی شود که تاکنون کمتر امکان تجربه‌‌اش در موتر ها وجود داشته است. تحقیقاتی که در «دانشگاه ساری» انگلستان انجام گرفته نیز دقیقا به همین مساله اشاره می‌کند.

اسکات کوهن، پژوهشگر مسئول این مطالعه می‌گوید: «سکس بخشی از گردشگری شهری است و سکس تجاری نیز بخشی از آن است، بنابراین این احتمال وجود دارد که موتر های خودران موجب ایجاد روسپی‌گری شوند؛ چه قانونی و چه غیرقانونی.»

آمارها نشان می‌‌دهد که حدود ۶۰درصد شهروندان آمریکا، تجربه سکس در داخل موتر را دارند. اما با وجود موتر های بدون راننده، این موضوع به‌مراتب مراحل کامل‌تری به خود می‌گیرد.

طبیعتا امکان داشتن رابطه جنسی در داخل موتر های بدون راننده، تنها بخشی از امکاناتی است که این‌گونه موتر ها می‌توانند در اختیار انسان قرار دهند. پرداختن به خواب و خوراک در داخل موتر، از دیگر کارهایی است که می‌توان به کمک این ماشین‌ها تجربه‌شان کرد.

این مطالعه نشان می‌دهد که هتل‌ها نیز در آینده تحت تاثیر موترهای خودران قرار می‌گیرند؛ به‌خصوص هتل‌های کوچک و مهمان‌پذیرهای کنار جاده‌ای. چرا که افراد با توجه به امکان خواب هم‌زمان با حرکت در داخل موتر هایشان، کمتر به استراحت در این‌گونه مکان‌ها نیاز پیدا می‌کنند.

موتر های بدون راننده علاوه‌بر هتل‌ها، روی صنایع مرتبط با حمل‌ونقل (مانند حوزه تاکسی‌رانی و اتوبوس‌های درون‌شهری) نیز تاثیر می‌گذارند و موجب کاهش مشاغل انسانی خواهند شد. علاوه‌بر این‌ها، رستوران‌ها نیز تحت‌تاثیر این مساله قرار می‌گیرند. دلیل این موضوع، امکان خوردن و آشامیدن بدون دردسر در داخل ماشین است.

البته اسکات کوهن معتقد است که هیچ‌‌یک از این اتفاقات، تا پیش‌از سال ۲۰۴۰ میلادی رخ نخواهد داد. تا آن زمان، احتمالا روسپی‌گری کاملا قانونی شده و قوانین بالادستی به استقبال فناوری‌های نوین رفته‌اند و آمادگی بیشتری برای پذیرش چنین راهکارهایی وجود خواهد داشت