-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ آبان ۲۶, شنبه

روسیه: دکترغنی پلان مسکو را خراب کرد

منبع اطلاع رسانی The Wire نوشت که برگزاری نشست مسکو با حضور نماینده گان طالبان به رقابت میان مسکو وواشنگتن در افغانستان دامن زده است. این منبع می گوید که روسیه برای تضمین منافع دایمی خود در منطقه از پنج سال پیش در تلاش بوده و می خواهد از منافع خود در برابر اثرات جنگ دایمی افغانستان حراست کند. 
دی وایر به نقل از ضمیر کابلوف نماینده مسکو در امور افغانستان گفته است که روسیه در اول کار پروگرام تدویر یک جلسه گسترده را با شرکت حامد کرزی رئیس جمهور سابق، حنیف اتمر مشاور پیشین شورای امنیت ملی، گلبدین حکمتیار رهبر حزب اسلامی و نماینده گان ارشد هزاره و تاجک ترتیب داده بود که اشرف غنی رئیس جمهور کنونی با آن مخالفت کرد.
مقام روس بنا به حواله دی وایر گفته است که روسیه همانند چین، ایران و پاکستان با ترتیب یک جدول زمان بندی برای خروج نیروهای خارجی از افغانستان همداستان اند. هیچ یک از کشور های آسیای میانه در باره خروج نیروهای خارجی به عنوان یک پیش شرط برای مذاکره مستقیم میان طالبان و دولت افغانستان سخن نگفته اند.