-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ آبان ۲۹, سه‌شنبه

ان بی سی: درمذاکرات هنوز بن بست است

براساس گزارس ان بی سی نیوز، دریک گزارش جدید منتشره در امریکا گفته شده که در وضعیت نظامی و سیاسی افغانستان و تلاش برای برقراری تفاهم با طالبان پیشرفت کمی به چشم می خورد و بن بست در وضعیت حاکم است.
گلولین ای فیین بازرس ارشد پنتاگون می گوید زمانی که مایک پمپو وزیر خارجه از کابل دیدار کرد اظهار داشت که استراتیژی ترمپ درین کشور در جهت کار آمدی خود را نشان داده اما برعکس از سه ماه به این سو علی رغم تمرکز اردوی امریکا بر آموزش و مشاوره اردو و پلیس افغانستان، طالبان تحرکات کین توزانه خود را آشکار کرده اند. 
جنرال جوزف دانفورد  رئیس ستاد مشترک اردوی امریکا به روز شنبه اظهار داشت که طالبان را درمیدان جنگ نمی توان درهم شکست. وی گفت که تلاش ها برای انجام مذاکرات صلح با طالبان هنوز در سطح پائین در جریان است اما پیشرفت به دست آمده بسنده نیست. وی افزود ما از مسیری که تا این جا آمده ایم می توانیم بگوییم که در مسیر درست در حرکتیم. دانفورد تایید کرد که از یک سال به این چندان پیشرفتی در کشانیدن طالبان به مذاکره سیاسی به چشم نمی خورد.