-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ آبان ۲۲, سه‌شنبه

اتمر به مرتضوی: ۴ سال پیش به دولت آمدی، از کار ۳۰ ساله اتمر چه خبر داری؟

در یک اعلامیه دفتر آقای اتمر در پاسخ به شاه حسین مرتضوی آمده است: 
آقای مرتضوی، تاریخ از ۴ سال قبل که شما به حکومت پیوستید، آغاز نشده. بیشتر از ٣٠ سال می شود که حنیف اتمر به این ملت و خاک خدمت کرده است. پانزده سال پیش در وزارت انکشاف دهات اولین بار پروژه های عمرانی را به هزاره جات برد. در وزارت معارف، اولین بار تدریس فقه جعفری را در مکاتب رسمیت بخشید. در وزارت داخله علیه تبیض قومی در صفوف پولیس مبارزه کرد (از همکار نزدیکش حیدر بصیر بپرسید). در دوره حکومت وحدت ملی، دفتر شورای امنیت یگانه ارگانی بود که مقرری‌ها در آن با روحیه ملی صورت می گرفت – اگر فراموش کرده‌اید از بزرگانی چون جنرال خداداد، ابراهیم قاسمی، عنایت قاسمی، خواجه عمری، یعقوب علی رحیمی و امثالهم بپرسید.
در ادامه این اعلامیه خاطرنشان شده است: اگر امروز اتمر، یا زاخیلول، یا صالح یا نبیل برای مردم هزاره صدا بلند می‌کنند، بی شرمی نه، بلکه احساس همدردی ایست که هر فرد این ملت در مقابل هموطنان مظلوم ما، چه در جاغوری و مالستان و یا فراه و ننگرهار و ارزگان، احساس می‌کنند.