-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ آبان ۲۹, سه‌شنبه

پاکستان: اگرهمکاری نمی کردیم، شکست های بیشتری نصیب امریکا می شد!


وزیرخارجه پاکستان به پیام تویتری ترمپ پاسخ دادبه گزارش رادیوی دولتی پاکستان شاه محمود قریشی، وزیر امور خارجه می گوید پاکستان مسئولیت شکست ها در وضعیت افغانستان به دوش پاکستان نیست و اسلام آباد در روند آشتی ملی در آن کشور نقش مثبت ایفا کرده است.
وی به یک کانال تلویزیونی خصوصی گفت که جامعه بین المللی، از جمله ایالات متحده، نقش پاکستان در جنگ علیه تروریسم را مورد تایید قرار داده است.
وی که با یک کانال تلویزیونی خصوصی صحبت می کرد در واکنش به پیام اخیر دونالد ترمپ در مورد عدم همکاری پاکستان با امریکا در امحای لانه های تروریستی درخاک خود اظهار داشت:
جامعه جهانی و امریکا از نقش پاکستان دربرابر تروریزم مطلع هستند. وی تصریح کرد که اگر همکاری های پاکستان نبود، امریکا در افغانستان با تلفات و شکست های بیشتری رو به رو می شد.
وی گفت که پاکستان خواهان روابط حسنه دپلوماتیک با امریکا است اما لازم است که آن کشور این رابطه را حفظ کند.
قریشی تاکید کرد که کشورش سیاست خارجی خود را بر مبنای منافع خود تنظیم می کند و آماده است به نگرانی های امریکا نیز توجه کند.