-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ آبان ۲۸, دوشنبه

ایشیا تایمز: افغانستان بخشی از سرحد جنوبی روسیه است

ایشیا تایمز در مقاله ای نگاشته است که  روسیه از میدان افغانستان عقب نشینی نمی کند


نشریه به نقل از یک تحلیل روسی – دوبنوف- می نگارد که نشست اخیر در مسکو یک پیروزی دپلوماتیک برای کرملین بود و این کشور از منظر راهبردی یک بار دیگر نقش بازر خود در شطرنج جهانی را بازیابی می کند. توجیه تعامل روسیه در نبرد افغانستان همانند مداخله نظامی در سوریه، ساده است: گذشته از هر چیز، افغانستان بخشی از سرحد جنوبی روسیه  است. 
دوبنوف هنوز درین امر تردید دارد که گرفتار روسیه در افغانستان به حضور نظامیان آن کشور در زمین درگیری منجر  خواهد شد.  روسیه با دعوت از هیات طالبان در مسکو به امریکا که هماره رابطه خود با شورشیان مسلح در افغانستان را انکار می کند، پیامی ارسال کرد. این پیام در سخنان ضمیر کابلوف با وضاحت بازتاب یافت. وی گفت:
حضور امریکا و ناتو در افغانستان نه تنها مشکل را حل نکرده بلکه آن شدت بخشیده است. 
دوبنوف نظر مقامات مسکو را صاف و شفاف در مورد طالبان چنین توضیح می دهد:
نفرات مسلح داعش در شمال افغانستان بسیار فعال شده است و روسیه طالبان را در نبرد علیه داعش به حیث یک متحد بالقوه خود به حساب می آورد. داعش برای جمهوری های بازمانده از شوروی یک تهدید است.