-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ آبان ۱۲, شنبه

حنیف اتمر: ما غنی خاین را از درون دولت می زنیم!


 برای به دست آوردن تکه پاره های ائتلاف ملی، بین دکترغنی و حنیف اتمر رقابت سختی درجریان است. 
خبر واصله به گزارشنامه افغانستان مشعر است که حنیف اتمر به تیم خویش گفته است شما از غنی خاین و نمک حرام اصلاْ ترسی نداشته باشید. طرفداران ما در داخل نظام زیاد است. ما از درون به حساب وی می رسیم. در حال حاضر ۱۶ والی صاحبان و شماری از معین صاحبان در حمایت ما ایستاده اند. وزیران دفاع، داخله و معیین ارشد  و یک گروه وسیع دیگر را که ما مقرر کرده ایم، از مخلصین ما و شما هستند.  غنی آدم تند خوی و بی آب  است و همه روزه، کادر های ارشد دولت را توهین می کند. اتمر افزوده است که چند جوان نا کرده کار که به غیر از انگلیسی هیچ فهم و کار آیی دیگری ندارند، نمی توانند کشتی لرزان غنی را به ساحل برسانند.


معلومات تازه این است که دفتر انتخاباتی و سالن پذیرایی آقای اتمر محل آمد و شد افراد تازه بیکار است که از تشکیل شورای امنیت ملی بیرون رانده شده اند. این دسته، لوله های پیچان و خاکستری دود قیلون را از دهان شان فوت می کنند و به راحتی به دکترغنی و حمدالله محب فحش های نا تراش و گزنده نثار می کنند. 

بی بنیادی یک سیاستگر در افغانستان به ساده گی قابل تشخیص است و هیچ اگر و مگری اضافی ندارد. اتمر چهار سال در پناه دکترغنی، بر پشته های دالر و مقام عالی دولت تکیه زد و غلت زد. حالا به جای آن که « تیم تحول وتداوم» و ستون فقرات آن- حزب حق و عدالت- به رهبری خودش را عامل اصلی شکست اعتماد ملی در افغانستان معرفی کند، یک قلم ولی نعمت خود را خاین خطاب می کند.

پیوست به گزارش هذا،‌ غنی و اتمر ظاهراْ در میدان انتخاباتی ( به خیال خود شان بدون کدام رقیب لنگردار) با هم رویارویی شده اند! هردو آماده می شوند تا از ائتلاف ملی، تکه پاره هایی دندان بگیر برای خود جدا کنند. در حال حاضر طبق برخی گزارش ها،‌ اتمر، یونس قانونی و محقق را در جمع خود گرفته و غنی در تلاش است با استاد عطا نور و جمیعت اسلامی تکت مشترک بسازد.