-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ آبان ۲۷, یکشنبه

مخالفت یونس قانونی، ستار مراد و استاد عطا با حضور دکترعبدالله در شورای جمیعت اسلامی

از آخرین نشست شورای رهبری جمعیت اسلامی افغانستان
آراد آزاد

شورای رهبری جمعیت اسلامی در نشست قبلی شان فیصله کرده بودند که کمیته‌ی از اعضای شورا با داکتر عبدالله عبدالله دیدار کنند و او را در یک جلسه‌ی شورای رهبری دعوت نمایند. کمیته به رهبری داکتر مهدی با داکتر عبدالله دیدار و گفتگو می‌نمایند و داکتر عبدالله به گرمی از آنها استقبال می‌کند. 
شب گذشت در نشست شورای رهبری جمعیت، کمیته گزارش دیدار شان را با داکتر عبدالله ارایه می‌کنند که مورد استقبال اکثریت اعضای شورای رهبری قرار می‌گیرد و موضوع را یک گام مهم و اساسی برای تصمیم‌گیری در رابطه به انتخابات ریاست جمهوری پیشرو‌ می‌خوانند. اما سه نفر در این جلسه مخالفت می‌کنند. محمد یونس قانونی، استاد عطا و ستار مراد با حضور داکتر عبدالله در جلسه شورای رهبری مخالفت می کنند و می‌گویند که اگر او بیایید ما جلسه را ترک می‌کنیم.

اما پس از مخالفت سه فرد یاد شده متباقی اعضای شورای رهبری جمعیت در صحبت های شان تاکید می‌کنند که جمعیت اسلامی خانه شخصی هیچ کسی نیست و این جریان‌سیاسی خیلی بزرگتر از آن است که کسانی فکر می‌کنند اینجا می توانند بازی‌های شخصی و سلیقوی خود شان را بکنند. در ادامه صلاح‌الدین ربانی رییس جمعیت اسلامی اوضاع سیاسی کشور و چگونگی حرکت‌های جریان های سیاسی را مورد ارزیابی قرار می‌دهد و می‌گوید قرار نیست اشرف غنی و اتمر را با داکتر صاحب عبدالله عبدالله مقایسه کنیم، من کفش داکتر عبدالله عبدالله را با غنی و اتمر برابر نمی کنم.