-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ آبان ۱۷, پنجشنبه

اگر جنرال ظاهر را در وزارت داخله دیدید، من اولاد خر باشم!


ضیاء الحق امرخیل: دست آورد من گُم کردن جنرال ظاهر بود.اطلاع واصل شده از مجالس خاص به گزارشنامه افغانستان مشعر است که ضیاء الحق امرخیل مشاور ارشد دکترغنی گفته است که بنده در ازاء برکناری یا بازنشسته کردن جنرال ظاهر قوماندان سابق امنیه کابل حاضر به پرداخت پول رشوه بودم.

ضیاء الحق که سرسالار تقلب در تاریخ انتخاباتی افغانستان شناخته می شود، در محضر خودی ها افزوده است که افشاگر اصلی تقلب انتخاباتی، همان جنرال ظاهر بود و بارها از رئیس صاحب ( منظورش اشرف غنی است)‌ خواستم که علیه ظاهر پرونده سازی کرده و او را به تقاعد سوق دهد.

امرخیل استدلال کرده که من تقلبات را به پدر خود نکردم؛ به اشرف غنی کردم که رئیس جمهور شود. وی به نقل از رئیس جمهور گفته است که اگر شما جنرال ظاهر را در وزارت داخله دیدید؛ من اولاد خر باشم.

در خبر اضافه شده است که چندی قبل اوراق ذاتی جنرال ظاهر به عنوان قوماندان امنیه کابل برای رئیس جمهور آورده شد، و فهرست فعالیت های چشم گیر وی همه ضمیه اوراق مقری وی بود. اما رئیس جمهور نه تنها را مقرر نکرد بلکه اوراق را پاره کرد و از وزیر داخله خواست تا در مدت یک هفته اسناد تقاعدی وی را اماده کند.

چندی پیش ظاهر ظاهر با ده نظامی دیگر وزارت امور داخله به تقاعد سوق داده شد.