-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ آذر ۴, یکشنبه

حامد کرزی: باید از سیاست مستقلانه ایران بیاموزیم

حامد کرزی درتهران گفت جان اسلام نمی تواند از درد های مردم فلسطین به کنار باشد.
به گزارش ایسنا - خبرگزاری دانشجویان ایران- حامد کرزی هم اکنون در ایران به سر می برد. وی برای شرکت در ۳۲ مین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی به تهران دعوت شده است.  

 حامد کرزی در سخنرانی اش در این نشست با تاکید بر این مطلب که کشورهای اسلامی در شرایط بسیار حساسی قرار دارند و تاریخ نشان می‌دهد که همواره کشورهای اسلامی در مقابل خطرات بیرون مقاوم بودند و از پا در نمی‌آیند، اظهار کرد: امت اسلامی در مقابل موانع سربلند خواهد شد. آنچه تجربه می‌کنیم میراث ویرانگر استعمار است که به اشکال مختلف خود را نشان می‌دهد.

وی خاطرنشان کرد: تداوم سیاست‌های استعماری باعث شده است که در بخش‌های مختلفی از جهان اسلام جنگ و ویرانی به وجود آید. ما باید سیمای واقعی اسلام را به جهانیان نشان بدهیم. هر کجا که اسلام حاکم باشد هم زیستی مذاهب و فرهنگ‌ها را شاهدیم. جهان اسلام نمی‌تواند از درد و مشکلات مردم فلسطین دور باشد. داشتن زندگی توام با آرامش، رفع تبعیض‌ها حق مردم فلسطین است. ما باید مشترکات را مبنای استحکام درونی قرار بدهیم.

رئیس جمهور پیشین افغانستان ادامه داد: با شناخت فرصت‌ها می‌توانیم از وحدت بهره ببریم. تجربه جمهوری اسلامی ایران نشان می‌دهد که برای ترقی می‌توانیم راهی مستقل را انتخاب کنیم.