-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ آبان ۲۶, شنبه

پاکستان: سی آی ای، افغانستان و هند در قتل طاهر داور مظنون اند

نیوز انترنیشنل پاکستان گزارش داد که طاهر داور یک افسر پلیس پاکستان که اخیراْ مرده اش در خاک افغانستان یافت شد، در محضر شماری از مردم در باره فعالیت های سازمان استخباراتی هند ( راو)، سی آی ای امریکا و سازمان جاسوسی افغانستان صحبت می کرد که به قول وی فعالیت های شان را در جهت ضربه زدن به برنامه مشترک اقتصادی چین و پاکستان هم آهنگ کرده اند. 

او همچنان از خطرات نسبت به خودش در گذشته یاد آوری کرده است. طاهر داور یک ماه پیش از اسلام آباد ناپدید شد و تا زمانی که جسدش در خاک افغانستان کشف شد، هیچ سر نخی از سرنوشت وی در دست نبود. عمران خان این حادثه را یک فاجعه غمبار توصیف کرده و به مراجع امنیتی آن کشور دستور تحقیقات داده است. جنرال آصف غفور از اداره روابط آی اس آی گفته است که در حاضر تحقیقات ادامه دارد و ما از نیروهای امنیتی افغان در نظارت مرز ها انتظار همکاری داریم تا خاک افغانستان علیه پاکستان مورد استفاده قرار نگیرد. وی در یک پیام تویتری دیگر اظهار داشت که ربودن طاهر داور و انتقال وی به افغانستان پرسش هایی را مطرح می کند که درین کار سازمان های تروریستی دخالت دارند.
نیوز انترنیشنل در گزارش تازه اش به نقل از رحمن ملک عضو مجلس سنای پاکستان گفته است که جوانب کامل قتل طاهر داور در دست بررسی است و در پایان کار نتایج تحقیقات به درمجلس علنی با حضور سفیر افغانستان استماع خواهد شد.