-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ آبان ۲۸, دوشنبه

چکش داشته باشی تمام مشکلات در نظرت میخ می آید!

ویکی لیکس افشا کرده است که درسال ۲۰۰۶ به مسئولین منطقه ای سفارت آمریکا سفارش شده است تا با شدتی کامل به اختلافات شیعه و سنی در سوریه و منطقه دامن زده و کوشش شود تا در سوریه اغتشاشات و نا آرامی ها آغاز شود.اظهارات «ژنرال آمریکائی وسلی کلارک» فرمانده پیشین ناتو در اروپا در سال ۲۰۰۷ به طور واضحی استراتژی غرب بویژه آمریکا را در منطقه خاورمیانه افشاء می کند:

 «حدود ۱۰ روز پس از حادثه ۱۱ سپتامبر، به پنتاگون رفتم و با «رامسفلد» وزیر دفاع و «ولویتز» معاون وزیر دولت «جرج .دبیلیو. بوش» دیدار کردم. یکی از ژنرال ها مرا صدا کرد و گفت: قربان می خواهم برای چند لحظه وقت شما را بگیرم، سپس ادامه داد:
ما تصمیم گرفتیم که به عراق حمله کنیم... (این اتفاق حدودا۲۰ سپتامبر روی داد).... به او گفتم که چرا می خواهیم علیه عراق وارد جنگ شویم؟ 
گفت نمی دانم. گمان می کنم آنها چیز دیگری ندارند که انجام دهند...
 از او پرسیدم آیا به اطلاعاتی دست یافتند که دال بر ارتباط صدام با القاعده است؟ 
گفت در این خصوص به چیز جدیدی دست نیافتند. آنها فقط تصمیم گرفتند با عراق بجنگند. گمان می کنم ما دیگر نمی دانیم که در قبال تروریسم باید چه کنیم اما ارتش قوی داریم و می توانیم برخی دولتها را سرنگون کنیم... اگر فقط یک چکش داشته باشی تمام مشکلات به نظر یک میخ می آید... چند هفته بعد بار دیگر به دیدن وی رفتم در آن زمان در حال بمباران افغانستان بودیم... از او پرسیدم که ما همچنان بر جنگ عراق اصرار داریم؟ پاسخ داد وضعیت خیلی بدتر از آن است.. سپس دست خود را دراز کرد و یک کاغذ از روی میزش برداشت و گفت این کاغذ از طبقه بالا به دست من رسید که مقصودش دفتر وزیر دفاع بود...وی گفت این یادداشت توضیح می دهد که چگونه باید طی ۵ سال ۷کشور را نابود کنیم...ابتدا عراق سپس سوریه، لبنان، لیبی، سومالی، سودان و در آخر ایران....