-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ دی ۱, شنبه

دیپلمات امریکایی: جنگ افغانستان اشتباه بود!

به گزارش اسپوتنیک، سفیر سابق امریکا در ازبکستان در یک مصاحبه ابراز داشته که، عملیات ایالات متحده در افغانستان اشتباه بود و این عملیات منجر به حل مشکل دراین کشور نشد. وی گفته است که اکنون احتمال دارد، وقت آن فرا رسیده که این کشور همانند سوریه،را ترک کنیم.

سفیر سابق ازبکستان در ادامه افزود، "مأموریت ما در افغانستان موفقیت آمیز نبود. ما سعی کردیم کارهایی را انجام دهیم که قادر به انجام آن نبودیم… ممکن است تصمیم به عقب نشینی (سربازان) منطقی باشد". 
به گفته وی، پس از خروج نیروهای نظامی از افغانستان، ایالات متحده فرصتی را برای "اعمال زور"، به ویژه با حمله ازهواپیما ها کشتی ها و راکت، و همچنین حمایت از دولت افغانستان را، در اختیار خواهد داشت. هربست اظهار داشت این کار به همکاری دولت افغانستان مشکل است، چرا که "حتی با نظارت کنونی نیروهای ایالات متحده، دولت (افغانستان) قادر به مقابله با طالبان نیست.