-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ آذر ۲۴, شنبه

مک کریستال: با یک حکومت ضعیف طالبان شکست نمی خورند

جنرال بازگشته از میدان های جنگ افغانستان می گوید که بحران این کشور تنها با یک بسته پول حل نمی شود. جنرال بازنشسته مک کریستال در گفت و گو با شبکه دیداری دی هیل گفت: 

راه رسیدن به یک توافق در افغانستان دشوار است اما برای مشکلات موجود در آن جا پاسخی ساده وجود ندارد. شما به علت حکومت داری ضعیف در افغانستان نمی توانید طالبان را به صورت فوری شکست دهید. توسعه مداوم، تقویت طولانی مدت دموکراسی و بازسازی فرهنگی راه حل معضل افغانستان است. این مساله ای نیست که ما بتوانیم با خرج یک بسته پول برای یک گروه کوچک مردم آن هم در یک مدت کوتاه آن را محقق کنیم.

جنرال مک کریستال اظهار داشت:‌ من فکر می کنم که ما در برابر مردم افغانستان از صبر و تحمل کار بگیریم؛ با آن ها همکاری کنیم. هزینه زیادی خرج نکنید. سربازان بسیاری را به کار نگیرید. شکیبایی پیشه کنید تا در نا امیدی غرقه نشوید. این مساله مشابه به پرورش یک کودک است؛ به این دلیل که مردم افغانستان  به طور کل نیازمند بازسازی اجتماعی اند.