-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ آذر ۱۲, دوشنبه

ترس جمیز متیس از طیران ابابیل ساخت افغانستان!

چرا تبلیغات امریکایی ها در رابطه به افغانستان بی رمق، سطحی و غیر قابل باور شده است؟جمیز متیس در سایت وزارت دفاع امریکا نوشته است که: اگر ما افغانستان را ترک کنیم، با وجود ۲۰ گروه خیلی خطرناک جهان که در این منطقه جمع شده‌اند، می‌دانیم چه اتفاقی خواهد افتاد؛ هدف حمله آنها واقع خواهیم شد.

از آقای جمیز متیس پرسیده می شود که: چرا هم اکنون که پنج پایگاه عظیم و استراتیژی در گوشه و کنار سرزمین افغانستان درست دم دست ۲۰ گروه تروریستی بر پا کرده اید؛ مورد حمله قرار نمی گیرد؟ طالب و داعش به هر تأسیسات دولتی، شخصی، شاهراه ها و دورترین اهداف مورد نظر می توانند حمله کنند؛ کندز و غزنی و فراه را تصرف کنند. کندک های اردوی ملی را زنده دستگیر کرده و به قول منابع رسمی کاخ سفید، قریب نیمی از قلمرو افغانستان را هم تحت استیلای خویش در آورند؛ اما هیچ گاه اقدام به تهاجم به پایگاه های امریکایی نکرده اند!
آن مفرزه های بین المللی سهل توانسته اند مثلاً صدها نظامی اردوی ملی را حین ادای نماز در قول اردوی شاهین به رگبار ببندند؛ اما علی رغم آن که ظاهراً علیه «خارجی ها» جهاد می کنند؛ یک بار هم اتفاق نیفتاده است که یک کندک نظامی امریکا را تارومار کرده یا همه را زنده به دام خود بیاندازند؟
اگر امریکا خاک افغانستان ترک کند، داعش وطالب از کدام راه، با چه امکاناتی به سرزمین امریکا حمله می کنند؛ مگر این که هر طالب و داعش به پرنده گان ابابیل تغییر شکل داده و با عبور بیست هزار کیلومتری مسافه فضایی، خود را به نیوریوک یا کاخ سفید برسانند. در عصر ما، توسعه علمی اعجاب آور به جلو می تازند و کمتر کسی باور می کند طیران ابابیل از مونیتور فوق پیشرفتۀ امریکای امروز از خطر فریکانس ها عبور کنند.
پایگاه امریکایی در سوریه بیخ گوش داعش است. چند بار به آن حمله شده است؟