-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ دی ۳, دوشنبه

پوتین نسبت به خروج امریکا از سوریه مشکوک است

پوتین: فعلاً کدام علامتی از خروج امریکا از سوریه مشاهده نمی کنیم!

رئیس جمهور روسیه در پاسخ به خبرنگار " شیکاگو تریبون" در رابطه با تصمیم ترامپ برای خروج از سوریه ، ولادیمیر پوتین گفت:

فعلا ما هیچ نشانه ای از خروج نیروهای نظامی آمریکا از سوریه مشاهده نمی کنیم . ولی احتمال آنرا میدهم. مضافا اینکه حل این بحران از طریق دیپلماتیک و تدوین قانون اساسی جدید سوریه در دستور روز است و این را در استانبول با فرانسه و ترکیه و آلمان مورد توافق قرار دادیم. روسیه بنوبۀ خود آنچه در توان دارد دراین رابطه انجام میدهد. بشار اسد علیرغم انتقادهایش 50 نفر را از سوی خود معرفی و در معرفی 50 نفر از سوی "مجمع شهروندان" شرکت کرد. ترکیه از سوی اپوزیسیون و ایران هم موافقت خود را اعلام کردند. ما این طرح را به سازمان ملل ارائه کردیم و معلوم شد سازمان ملل و آقای میستورا در تعلل هستند و من این تعلل را درک نمی کنم. نمی دانم چه اتفاقی رخ داده است ولی در هر صورت تا اواخر امسال یا اوایل سال آینده این فهرست مورد توافق قرار خواهد گرفت و مرحلۀ دیگری از حل دیپلماتیک شروع خواهد شد.

اینکه آمریکا در آن شرکت خواهد داشت یا نه بستگی به این  دارد که نیروی نظامی آمریکا در سوریه غیر قانونی است. یعنی نه از طرف دولت سوریه و نه از طرف سازمان ملل به آنجا دعوت نشده اند.