-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ دی ۲, یکشنبه

سناتور امریکایی: افغانستان مرکز ثقل زمین است

گراهام می گوید که شکست داعش در افغانستان مبالغه و دروغ است.سناتور امریکایی- لیندسی گراهام- از تصمیم برای خروج نظامی از افغانستان شوکه شده است. وی  می گوید که افغانستان مکانی است که هنوز جنگیدن در آن جا ارزش دارد. به گزارش سی ان ان، او تلاشی را آغاز کرده است تا رئیس جمهور ترمپ را قانع بسازد که ماندن در افغانستان به نفع امریکا است. وی گفته است:
 میدانم که او ( ترمپ) در آستانه انجام کارهایی است. چیزی که من می خواهم ترمپ را در باره آن قناعت بدهم این است که حضور ما در آن جا در واقع تامین امنیت در کشور خود ماست. من این را درک می کنم که چرا شما می خواهید در امتداد مرزهای جنوبی امریکا دیوار بزنید تا از مهاجرت غیر قانونی و قاچاق مواد مخدر به داخل امریکا جلوگیری کنید ( منظورش دیوارسازی با مکزیک است)
اما وقتی شما قادر به ساختن دیوار بین ما و اسلام افراطی نمی باشید، چرا می خواهید از جایی مثل افغانستان بیرون بروید؟ افغانستان مانند مرکز ثقل زمین است. گراهام افزود: من اخیراً از افغانستان برگشتم و دو روز نخوابیده ام. جنرال ها و نیروهای ما در آنجا به این واقعیت ایمان دارند که داعش در افغانستان شکست نخورده است. این که گفته می شود آن ها شکست خورده اند مبالغه و دروغ است.
گراهام با اشاره به مبارزه اردوی افغانستان علیه تروریزم گفت که آن ها همان گونه می جنگند که ما انتظار داریم. ما بهتر به وظایف خود می رسند. کمک های ما برای آن ها برای آن ها نسبت به گذشته بسیار کاهش یافته است. خبر بد این است که با خروج ما از افغانستان، حکومت آن ظرف یک سال سقوط خواهد کرد. 

گراهام گفت: من امیدوارم که ترمپ در افغانستان بماند. من برایش خواهم گفت که از شما متشکرم. درکنار دکترغنی و همکاران افغان ایستاده شوید و به آن ها بگویید که دوست آن ها هستید. غنی گفته است که افغانستان را درک کنید. بودن درین جا نسبت به گپ زدن در واشنگتن یک تجربه کاملاً متفاوت است.