-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ آذر ۲۰, سه‌شنبه

معامله بعدی ترمپ: تحویل افغانستان به طالبان

نشریه امریکایی می گوید که کاخ سفید با اعلام یک جدول زمانی برای خروج، افغانستان را به طالبان واگذار می کند.
نشریه امریکایی LA TIMES درتازه ترین گفتار خود نوشته است که دولت ترمپ در ماه اپریل سال ۲۰۱۹ به هدف برگزاری گفت و گو های صلح با شورشیان طالبان یک جدول زمانی را اعلام می کند.

به گفته مقامات پیشین و مقامات برحال در دولت امریکا، هدف کوتاه مدت، رسیدن به یک توافق در باره یک آتش بس حداقل مؤقتی است تا از میزان حملات پرتلفات طالبان بر نظامیان و شهروندان افغانستان کاسته شود.

سایت Mother Jones که این خبر را دو باره نویسی به نقل از لاتایم می گوید: اما چشم انداز رسیدن به یک توافق سیاسی فراگیر هنوز کمرنگ است. ترمپ همانند رئیس جمهور های قبلی، در ماه های آینده بدون نشانه ای از پیشرفت با همان دشواری های مشابه رو به رو خواهد بود که آیا تمام ۱۴هزار نیروهای امریکایی- خارجی را از افغانستان بیرون بکشد؛ یا خطر پیروزی طالبان را بپذیرد؟
مشاوران ترمپ بدین باوراند که امریکا در جنگ افغانستان برنده نمی شود. کیوین دروم نویسنده مطلب می گوید که به نظر می رسد که ترمپ از جنگ خسته شده و می خواهد از افغانستان بیرون برود. این دقیقاً همان چیزی است که شورشیان افراطی را به میز مذاکره کشانده است.