-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ دی ۵, چهارشنبه

شروع جنگ زرگری بین اردوغان و نتانیاهو

راشیا- تودی
نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل و رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه، در روزهای گذشته با هم به مجادلات لفظی پرداختند و یکدیگر را به  کشتار مردم غیر نظامی متهم ساختند.

در » تویتی» که روز شنبه منتشر شد، آدمی چون نتانیاهو، اردوغان را « اشغالگر قبرس شمالی» خواند و بدنبال آن این اتهام را بر زبان راند که ارتش ترکیه «در روستاهای کردستان دست به کشتار زنان و کودکان کرد زده است».

روز بعد رئیس جمهور ترکیه پاسخ داد، تا آنجا که قادر به پاسخ بود. او اسرائیل را  «صدای سرکوبگران » نامید که علیه مردم فلسطین دست به جنایت می زند. با این الفاظ: «نتانیاهو تو بی رحمی. تو سرپرست تروریسم دولتی هستی. و ادامه داد: تا زمانی که اسرائیل به گناهان خود اعتراف نکرده است، به جنایت خود علیه بشریت اعتراف نکرده است، به کشتار و ویرانگری های خود پاسخ نداده است، حق ندارد کسی را متهم سازد.

چند تن از مقامات برجسته دولت ترکیه حمله ادروغان به نخست وزیر اسرائیل را دنبال کردند. مولوت کاوش اوغلو، وزیر خارجه  ترکیه نتانیاهو را یک «جانی بی وجدان » نامید که مسئول قتل عام مردم بی گناه فلسطین است . ابراهیم کالین، سخنگوی اردوغان و مشاور اعظم او نیز خواستار آن شد که « اسرائیل به اشغال غیرقانونی مناطق فلسطینی پایان دهد.»

نتانیاهو قبل از آغاز مراسم کریسمس، با گروهی از سربازان مسیحی ارتش اسرائیل دیدار کرد و در این مراسم رئیس جمهور ترکیه را متهم ساخت به این که  او»یک دیکتاتور ضد سامی است» که شیفته اسرائیل است، ولی از گذشته بهتر شده است، اردوغان در گذشته هر دو ساعت یکبار به من حمله می کرد و حالا هر شش ساعت یکبار».

نخست وزیر اسرائیل مدعی شد که :» ترکیه  روز به روز دیکتاتوری تر می شود».