-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ دی ۹, یکشنبه

طالبان حضور هیات کابل در مذاکرات عربستان را رد کرد

مذاکرات خلیلزاد با رهبران طالبان با شروع ماه جنوری 2019 در عربستان از گرفته می شود.به گزارش تی آرتی ورلد، طالبان حضور هیات دولت کابل در مذاکرات صلح ماه آینده در شهر جده عربستان را رد کرد. قرار است مذاکرات میان دکترزلمی خلیلزاد و رهبران طالبان جهت تلاش های بیشتر برای یافتن یک راه حل سیاسی در عربستان سعودی دنبال شود. یکی از اعضای شورای رهبری طالبان در تماس با خبرگزاری رویترز اعلام کرد که آن ها در ماه جنوری سال 2019 گفت و گو های خود با هیات امریکایی را از سر می گیرند. نماینده طالبان گفته است: با این حال ما به تمام کشور های شامل درین پروسه وضاحت می دهیم که حاضر به مذاکره با حکومت افغانستان نمی باشیم.
ذبیح الله مجاهد سخنگوی رسمی طالبان نیز اظهار داشت که آن گروه قصد مذاکره با حکومت کابل را ندارد. روزنامه الاهرام آنلاین نوشت که طالبان انتظار دارند که نخست باید با امریکا به عنوان نیروی اصلی در افغانستان به یک توافق دست پیدا کنند. مگر امریکا تاکید برین دارد که هر گونه صلح وثبات باید تحت رهبری حکومت کابل حاصل شود.