-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ آذر ۳۰, جمعه

لیندسی گراهام: انتظار یک یازده سپتامبر دیگر را داشته باشید!

نیویورک تایمز به تازه گی اطلاع داد که قرار است در قدم اول 7000 سرباز امریکایی از افغانستان خارج شوند. 
نیویورک تایمز به نقل از یک مقام ارشد دپلوماتیک امریکا می نویسد که مذاکرات سرنوشت ساز بین امریکا و طالبان برسر آینده حضور نظامی امریکا و ارائه پیشنهاد یک آتش بس سه ماهه به هدف شروع مذاکره بین کابل و شورشیان انجام گرفته است. 
نیوریوک تایمز دریک گزارش دیگر به نقل از دو مقام امریکایی خبر داد که کاخ سفید قرار است حدود 7000 هزار سرباز امریکایی را طی ماه های آینده از افغانستان فرابخواند. 

سناتور لیندسی گراهام ( به حواله شبکه دی هیل) به روز پنجشنبه گفت که خروج سربازان امریکایی از افغانستان یک «اشتباه پرخطر استراتیژیک» است که می تواند راه را برای یک رویداد یازده سپتامبر دیگر در امریکا باز کند. 
وی گفت: خروج نیروها باید مانند سوریه با شرایط عینی هم آهنگ باشد. وی در بیانیه ای گفت که درحال حاضر خروج نیروهای امریکا از افغانستان یک خطر بلند استراتیژیک است. هرگاه درین مسیر جلو برویم  تمام دست آورد های ما از دست می رود و راه برای وقوع یک رویداد یازده سپتامبر فراهم می شود. 

درین حال شبکه سی ان ان خبر داد که مقامات رسمی در ادارۀ ترمپ همه از تصمیم ترمپ برای خروج نظامی از افغانستان، نظیر آن چه در مورد سوریه اعلام شد استقبال کرده اند.