-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ دی ۸, شنبه

کاخ سفید: دستور خروج قوا از افغانستان صادر نشده است


امریکا تحت فشار فزاینده داخلی و متحدان خارجی اش از تصمیم قبلی در مورد افغانستان عقب نشسته است.پاکستان تودی به نقل از بلومبرگ گزارش داد که دونالد ترمپ رئیس جمهور امریکا به پنتاگون دستور نداده است تا پلان خروج قوا از افغانستان را آماده کند. درهفته گذشته اخباری درمورد خروج هفت هزار سرباز امریکایی از افغانستان هدف انتقاد های سختی قرار گرفت. 
گارت مارکی یک سخنگوی شورای امنیت ملی امریکا در یک بیانیه ای که از طریق امیل همرسانی شد؛ گفت: رئیس جمهور تصمیم خود برای خروج نظامیان امریکا از افغانستان را اعلام نکرده و به وزارت دفاع نیز در باره روند خروج هدایت نداده است. 
جنرال سکات میلر فرمانده نیروهای مستقر در افغانستان نیز گفته بود که درین باره کدام هدایت رسمی دریافت نکرده است. جوزف دانفورد فرمانده نیروهای مشترک امریکا نیز از چنین تصمیمی ابزار بی خبری کرده بود.

وضاحت سخنگوی شورای امنیت ملی امریکا زنگ خطری را یک اندازه خاموش خواهد کرد که تصمیم ناگهانی ترمپ در هفته گذشته در جمع رهبران جهان، قانون گزاران ارشد دموکرات و جمهوری خواه به صدا در آورد و موجی از انتقادات برانگیخت و حتی جمیز متیس وزیر دفاع از وظیفه اش استعفا داد.