-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ آذر ۳۰, جمعه

نیروهای امریکا از سوریه به اربیل عراق می روند؟

کاخ سفید از آغاز خروج نیروهای آمریکایی از شمال سوریه خبر داده است. یک مسئول در وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) به شبکه آمریکایی الحره گفت: بیش از دو هزار تن از نیروهای یگان ویژه آمریکایی در روزهای آینده سوریه را ترک خواهند کرد و در شهر اربیل عراق مستقر خواهند شد.

بسیاری از نیروهای آمریکایی که در سوریه باقی مانده‌اند عضو نیروهای عملیات ویژه هستند که با شبه نظامیان کرد و عرب موسوم به نیروهای دموکراتیک سوریه همکاری نزدیک دارند. مشارکت این نیروها در چند سال گذشته به شکست داعش در سوریه انجامیده است.

شبکه تلویزیونی المیادین روز پنج شنبه گزارش داد: شب گذشته بیش از صد دستگاه کامیون حامل تجهیزات نظامی آمریکا، مناطق در کنترل نیروهای سوریه دموکراتیک را به طرف گذرگاه سیمالکا در مرز عراق ترک کردند.

این منبع افزود: این نخستین بار است که این کامیون ها همراه با تجهیزات نظامی آمریکا، سوریه را به طرف عراق ترک می کنند. در همین حال سخنگوی کاخ سفید گفت: آمریکا و هم پیمانانش آماده اند درصورتیکه ضرورت اقتضا کند، دوباره در همه زمینه‌ها وارد عمل شوند.