-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ آذر ۲۷, سه‌شنبه

صدای «دنگ و دول» هیات کابل درابوظبی شنیده نشد!

نماینده های طالبان در مذاکرات ابوظبی بار دیگر بر خروج نیروهای امریکا از افغانستان پا فشاری کردند.



به حوال چینل نیوز ایشیا، هارون چخانسوری سخنگوی ریاست جمهوری در صفحه تویترش نوشته است که یک هیات دولت افغانستان به سرپرستی عبدالسلام رحیمی وارد ابوظبی شده است تا اگر شرایط مساعد شود در گفت وگو های رو در رو با هیات طالبان شرکت کند.

به عنوان بخشی از تلاش های دپلوماتیک دکترغنی در ماه نوامبر یک هیات دوازده نفره را موظف کرد که می توانند مذاکرات صلح با طالبان را پیش ببرند. اما صدای این به اصطلاح « دنگ و دول» فقط درکابل شنیده شد و طرف طالبان و امریکا اصلاْ به تیم سازی غنی کدام اهمیتی قایل نشده اند.

درین حال گروه طالبان که حاضر به مذاکره با حکومت کابل نیست،‌ روز دوشنبه بیانیه ای منتشر کرد و در آن نسبت به موضع قبلی شان در برابر حکومت افغانستان کدام تجدید نظری نکرده اند. ملیشه های طالب روز سه شنبه در یک اطلاعیه جدید فقط گفتند که هیات آن ها با زلمی خلیلزاد فرستاده ویژه وزارت امور خارجه امریکا دیدار کرده و گفت و گو ها همچنان ادامه دارد. آن ها همچنان گفته با مقامات رسمی پاکستان، سعودی و امارات عرب نیز جلسات گسترده ای داشته اند و در آن باردیگر از نیروهای بین المللی خواسته اند که افغانستان را ترک کنند.