-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ دی ۶, پنجشنبه

شمخانی به کرزی گفت که امریکا پایتخت داعش تشکیل می دهد

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران که به کابل سفر کرده، با حامد کرزی رئیس جمهور سابق افغانستان دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این ملاقات طیف وسیعی از موضوعات سیاسی در ابعاد منطقه‌ای و بین‌المللی مورد بحث و گفت‌وگو قرار گرفت.

شمخانی در این دیدار با اشاره به رفتار دوگانه آمریکا در موضوع مبارزه با تروریسم، حضور این کشور در منطقه را یکی از عوامل اصلی بی ثباتی و ناامنی عنوان کرد.

وی تلاش آمریکا برای انتقال باقیمانده داعش به کشور افغانستان را اقدامی بسیار خطرناک و مشکوک برشمرد و اظهار داشت: آمریکا هیچگاه خیرخواه مردم افغانستان نبوده و حضور نظامی این کشور در افغانستان  فرجامی به جز افزایش ناامنی و بی ثباتی به دنبال نداشته است.

حامد کرزی رئیس جمهور سابق افغانستان نیز در این دیدار با اشاره به حمایت صادقانه و مستمر جمهوری اسلامی ایران از  این کشور افزود: مردم و دولت افغانستان اطمینان دارند که ایران چون همیشه نقش موثر و تعیین کننده‌ای در پیشبرد فرآیند صلح به مهمترین اولویت امروز جامعه افغانستان ایفا خواهد کرد.

شمخانی پیش از این با اشرف غنی رئیس جمهور، عبدالله عبدالله رئیس هیأت اجرایی و حمدالله محب مشاور امنیت ملی رئیس جمهور افغانستان نیز دیدار و گفت‌وگو کرده بود.