-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ دی ۱۹, چهارشنبه

شمخانی: پیشنهاد مذاکره از طرف امریکایی ها در کابل به من داده شد

اشاره: به نظر می رسد عزم جزم برای ساختن ویتنام دوم در سطح منطقه نمودار شده است.
سایت خبری اسپوتنیک نوشت: سرلشکر شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران که از سفر و مذاکرات محرمانه اما گسترده با مقامات افغانستان بازگشته، گفته است که در جریان سفر به افغانستان، نماینگان آمریکا پیشنهاد مذاکره با ایران را ارائه دادند. شمخانی اضافه کرده است:

"در آغاز سال نوی میلادی در حالی که جریان قدرت جهانی به دو‌ جبهه ثبات‌گرایان و بی‌ثبات‌کنندگان تقسیم شده، ملت‌های منطقه در شکل‌گیری جبهه مقاومت نقش بسزایی داشتند و ما باید این موضوع را در چهلمین سال پیروزی انقلاب تبیین کنیم."

شمخانی در پی این تقسیم بندی من درآوردی خود نگفته که چه پاسخی به امریکائی ها داده و از خواست آنها از چه کانالی در افغانستان مطلع شده است؟ و اساسا چگونه شده که یکباره امریکائی ها در افغانستان طالب مذاکره شده اند و از قبل پیام و تدارکی در کار نبوده است!

شمخانی اضافه کرد: آمریکا امروز با دو نوع خروج اختیاری و اجباری روبرو است. خروج از سوریه به دلیل شکست استراتژی های آنها بود، آنها در افغانستان نیز شکست خورده و احساس کرده اند که 17 سال حضور آنها در افغانستان هیچ دستاوردی برای آنها نداشته و تروریسم و مواد مخدر چندین برابر شده است.

در زمان حضور دمکرات ها در کاخ سفید پیشنهاد مذاکره دادند و گفتند ما حق غنی سازی را به شما می‌دهیم و برجام شکل گرفت، اما ترامپ همه توافق ها را زیر پا گذاشت.

امروز نیز آنها حرف از مذاکره می زنند، در افغانستان دو نماینده آمریکا به بنده مراجعه کردند و گفتند آمریکا می خواهد با شما مذاکره کند، اما آمریکا عهد شکن و غیر قابل اعتماد است پس مذاکره با آنها معنایی ندارد.