-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ دی ۱۴, جمعه

حلیم فدایی- سرفرمانده انتخاباتی دکترغنی در خوست

کارزار جا به جا سازی کدر های انتخاباتی از سوی دکترغنی، رقبای او را گیج کرده است. دکترغنی فعالیت های تحکیماتی در عرصه انتخابات را شدت بخشیده است.
 انتصاب حلیم فدایی به ولایت خوست از جمله همین اقدامات است.
حلیم فدایی در دور دوم انتخابات سال ۲۰۱۴ ولایت خوست در پیروزی  غنی نقش عمده داشت. وی سابقه حزب اسلامی داشته اما دارای افکار لیبرال است.  دانش آموخته علوم دینی و مدیریت عامه است و به اضافه، در رشته علوم سیاسی دارنده درجه ماستری است. مشارالیه آدم دست به قلم وژورنالیست  است و چندین کتاب هم نبشته است و با مجامع جوان و تشکیلات مدنی هم رابطه ای گسترده دارد. 
فدایی با سیاسیون جهادی و تکنوکرات رابطه ای تنگاتنگ دارد و سلطه اداری وی بر ولایت خوست با ساکنان ثروتمند و مشتاق علم و آموزش نوین بسیار تعیین کننده است. خوست امروزی در زمره ولایات آباد و پر رونق افغانستان به شمار می رود و دست کمی از قندهار، مشرقی و بلخ ندارد.
 او زمانی مسوولیت کمپاین انتخاباتی تیم تحول و تداوم را درشهر کابل عهده دار بود. در دوردوم، برخلاف برآورد ها و محاسبات، آرای دکترغنی نسبت به دکترعبدالله در کابل فزونی یافت. بعد از راه یابی غنی به ارگ، انتظار می رفت که یکی از وزارت ها به حلیم فدایی تعلق بگیرد، مگر چنین نشد و فدایی به مناطق پر خطر از جمله لوگر فرستاده شد؛ درعوض، غنی به جای او، به سیاسیون رده اول تکیه کرد و حالا متوجه شده است که سخت اشتباه کرده بود.
مثلاْ بعد از افشای تحرکات درون حکومتی حنیف اتمر علیه تیم غنی، این مساله اثبات شد و غنی گفته بود که بعد ازین از سر این بی وجدان ها عبور می کنیم. اکنون راه برای سیاسیون متوسط باز شده است. 
اعزام حلیم فدایی به خوست یک تدبیر انتخاباتی است و برای آینده سیاسی دکترغنی اهمیت حیاتی دارد. این اقدامات در دیگر ولایات نیز عملی خواهد شد.