-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ بهمن ۱۰, چهارشنبه

فوری: سفر عاجل استاد سیاف به هندوستان

رهبران سیاسی و نظامی، به درخواست های مکرر ارگ برای حضور در جلسه پیرامون وضعیت، جواب رد داده اند.به حواله اطلاع واصله به گزارشنامه افغانستان، استاد سیاف رهبر شورای حراست و ثبات، عصر روز سه شنبه طی یک سفر عاجل از فرودگاه کابل به مقصد دهلی جدید پرواز کرده است. 
سفر غیر مترقبه وی بعد از نشست اخیر شورای حراست و ثبات در باره صلح انجام می شود .
گفته شده است که در این سفر در باره احیای مجدد جبهه مقاومت ضد طالبان با متحدین منطقه ای شان بحث خواهد کرد.
سفر وی فقط برای چند روز محدود خواهد بود.
در خبر آمده است که به شورای حراست و ثبات اطمینان داده شده است که انتخاباتی در کار نخواهد بود و بحث اساسی، ایجاد اداره موقت و آتش بس طالبان با اداره کابل است.

بر بنیاد گزارش از داخل نشست حراست و ثبات، طالبان هر گونه بحث و نشست را با حکومت ( اشرف غنی، کرزی و چهره های غربی) رد کرده و خواهان نشست رو در رو با احزابی هستند که در مخالفت با این گروه قرار داشتند.
قابل یاد آوری است که از ارگ ریاست جمهوری چندین بار با چهره های مطرح سیاسی تماس گرفته شده و خواهان اشتراک آنان در نشستی در مورد صلح شده اند؛ اما این درخواست از سوی اکثریت سیاسیون و رهبران مطلق رد شده و همه گوش به آواز صدای زنگ زلمی خلیزاد هستند.