-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ دی ۱۲, چهارشنبه

حمله بر افغان ها در آلمان


در شب سال نو در شهر بوتروپ آلمان مردی به عمد خودرو خود را به سمت عابران پیاده هدایت کرد و چند نفر را زیر گرفت. در این حادثه دست‌کم چهار پناهجوی افغان و سوری به شدت زخمی شدند. راننده انگیزه بیگانه ستیزی داشته است.

پلیس آلمان اعلام کرد که در شب سال نو در شهر بوتروپ مردی که حدود ۵۰ سال سن داشته خودرو خود را به سمت عابران پیاده هدایت کرده است.

نماینده دادستانی بوتروپ در این باره گفت: تحقیقاتی که تا کنون انجام گرفته است نشان می‌دهد که این اقدام با انگیزه خارجی‌ستیزی انجام گرفته باشد.

به گزارش رویترز؛ پلیس انگلیس نیز اعلام کرد دوشنبه شب سه نفر در حادثه ای در ایستگاه ویکتوریای منچستر در شب سال نو میلادی هدف ضربات چاقو قرار گرفتند.

رسانه های انگلیس گزارش دادند: پلیس ضد تروریسم در حال تحقیق درباره حمله با چاقو در ایستگاه قطار ویکتوریا در شهر منچستر است که طی آن سه نفر شامل یک مامور پلیس در شب سال نو مجروح شدند.

یکی از کارمندان بی بی سی که شاهد حمله در ایستگاه راه آهن بود گفت: فردی یک چاقوی بزرگ در دست داشت و به عابران حماله می کرد. صحنه های خیلی ترسناکی بود. مهاجم می گفت تا وقتی شما به بمباران کشورهای دیگر ادامه می دهید این اتفاق کماکان خواهد افتاد.