-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ دی ۲۵, سه‌شنبه

پس از تهدید ظریف شهردار گدانسکِ لهستان ترور شد

پلیس هویت فرد مهاجم را فاش نکرده اما می‌گوید که او با جعل هویت، با عنوان خبرنگار برای حضور در این مراسم ثبت نام و به جایگاه راه پیدا کرده است.پاول آداموویچ، شهردار گدانسک روز روز یکشنبه ۲۳ دی در حالی که در یک مراسم خیریه حضور یافته بود در برابر چشم صدها تن از شهروندان به دست مردی با چاقو مورد حمله قرار گرفت.
در تصاویر ضبط شده از این رویداد مرد مهاجم با چاقویی در دست دیده می‌شود که در میانه مراسم ناگهان به جایگاه رفته و چند ضربه به شهردار می‌زند. وی سپس دست‌های خود را به نشانه موفقیت بالا می‌گیرد.
مرد مهاجم که یک جوان ۲۷ ساله اهل گدانسک است روی جایگاه خطاب به حاضران گفت که زمانی «به ناحق زندانی و شکنجه» شده و برای همین شهردار را «کشته» است.

این مرد بی‌درنگ به دست مأموران امنیتی حاضر در محل دستگیر شد.

پلیس هویت فرد مهاجم را فاش نکرده اما می‌گوید که او با جعل هویت، با عنوان خبرنگار برای حضور در این مراسم ثبت نام و به جایگاه راه پیدا کرده است.
تا ظهر روز دوشنبه حال آداموویچ، شهردار ۵۳ ساله وخیم گزارش شده بود و پزشکانی که یکشنبه شب او را جراحی کردند گفته بودند که وضعیت جسمی مناسبی ندارد و امیدی به نجات او نیست.

گاردین می‌نویسد: پاول آداموویچ شهردار گدانسکِ لهستان از حامیان حقوق مهاجران، پناهندگان، دگرباشان و اقلیت‌های مذهبی به‌شمار می‌رفت، عضو جنبش سولیدارنوشچ به رهبری لخ والسا در دهه ۱۹۸۰ بود.

شهر بندری گدانسک با حدود نیم میلیون جمعیت در شمال لهستان واقع شده است.
آژانس ایران خبر