-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ بهمن ۱, دوشنبه

اجیران نیابتی افغان برای ایران/ خطری برای حیثیت مهاجران افغانستان


رسانه‌های آلمانی به تازه گی از بازداشت یکی از کارکنان ارتش آلمان خبر دادند که به جاسوسی برای رژیم ایران متهم شده است. این شخص با نام عبدالحمید س. ۵۰ ساله و متولد افغانستان است. گفته می‌شود او اطلاعات محرمانه و مهمی را درباره ارتش آلمان از جمله در مورد مأموریت نیروهای آلمانی در افغانستان در اختیار سرویس‌های اطلاعاتی جمهوری اسلامی قرار می‌داده است.

فعالیت‌های سرویس اطلاعاتی رژیم ایران در اروپا از مدت‌ها پیش موجب بروز نگرانی‌‌های روزافزونی در سازمان‌های امنیتی آلمان شده است.

وزارت خارجه رژیم ایران امروز هر گونه ارتباط میان تهران و این متهم جاسوسی از ارتش آلمان را تکذیب کرد و گزارش‌ها در این رابطه را تلاشی برای "تخریب روابط جمهوری اسلامی و اروپا" خواند.

پیش تر یک دیپلمات پرسابقه آلمانی به رژیم ایران هشدار داد که با اقدام به جاسوسی از این کشور به تلاش‌های اتحادیه اروپا برای حفاظت از برجام آسیب می رساند.

به گزارش یورونیوز، ولفگانگ ایشینگر، دبیر کنفرانس امنیتی مونیخ که ماه آینده برگزار می‌شود، با اشاره به خبر دستگیری یک فرد مظنون به جاسوسی برای رژیم ایران در آلمان گفت: رژیم ایران باید تشخیص دهد که در حال شلیک به پای خودش است چرا که دارد به فضای سیاسی حول برجام آسیب وارد می‌کند.