-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ بهمن ۴, پنجشنبه

پیشرفت در مذاکرات دکتر خلیلزاد با رهبران طالبان در قطر


یک توافق بالقوه در چهارمین روز مذاکرات حاصل شده است.تایمز نو نیوز گزارش داد که در چهارمین روز مذاکرات پی در پی بین دکتر زلمی خلیلزاد و رهبران طالبان در قطر، امکان یک جور آمد بالقوه برای پایان دادن به جنگ هفده ساله در افغانستان به وجود آمده است.

ذبیح الله مجاهد سخنگوی گروه طالبان در گفت و گو تایید کرده است که گفت و گو ها هنوز هم جریان دارد و در صورت حصول یک توافق دو جانبه در باره جزئیات آن بعداً سخن خواهند گفت.

درین حال یک مقام ارشد طالبان از جای نا معلوم در پاکستان در گفت و گو با خبرگزاری فرانسه گفته است که دو طرف مذاکره کننده روی جوانب مختلف خروج نیروهای امریکایی از افغانستان صحبت کرده اند. مقام طالبان گفته است که درین باره به روز جمعه یک بیانیه ای منتشر خواهد شد.
دم نقد سفارت امریکا یا نماینده گی ناتو در کابل در رابطه به انکشافات اخیر چیزی نگفته اند. درین حال دکتر فیصل سخنگوی وزارت خارجه پاکستان نیز تایید کرد که در نتیجه همکاری پاکستان و قطر با روند مذاکرات بین طالبان و امریکا، دو طرف به یک توافق ابتدایی دست یافته اند.