-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ دی ۲۰, پنجشنبه

انتقاد روسیه از خام بازی های امریکا در برابر هندوستان

رزمایش دپلوماسی روسیه- ایران در دهلی نوبه گزارش ان، دی تی وی، سرگی ریابکوف معاون وزیرخارجه روسیه چند روز بعد از اظهارات تمسخرآمیز ترمپ در مورد نقش هند در افغانستان گفت که نقش هند در افغانستان امری اجتناب ناپذیر است. وی که در دهلی نو به سر می برد، با اشاره به سخنان اخیر ترمپ درباره جایگاه هند در افغانستان، از امریکا و برخی کشورهای دیگر انتقاد کرد که بدون توجه به عواقب گفته های شان قدرت پوچ خود را به نمایش می گذارند.

وی در پاسخ به سوالی درباره نقش هند دربازسازی افغانستان گفت: مساله توسعه وانکشاف در همه ای کشور های که درگیر منازعات داخلی می باشند؛ در اولویت است. ما می توانیم در جنگ برنده باشیم مگر درکار تامین صلح بدون سرمایه گزاری مادی، توسعه اقتصادی و ثبات اجتماعی نمی توان صلح را تضمین کرد.

وی گفت: متاسفانه همکاران امریکایی و شماری از کشور های دیگر بیشتر به نمایش «قدرت خام»، قدرت نظامی و توسل به مفاهم نظامی می چسبند؛ بدون آن که به عواقب آن فکر کنند. این عمل در واقع عامل بی ثباتی است.

ریابکوف افزود که گفت و گو بین هند و روسیه در مورد افغانستان در جریان است و روسیه دربحث مصالحه با طالبان و موضوع افغانستان با هندی ها به طور کامل هم آهنگ است و رقابت هایی هم که درین باره گه گاه مطرح می شوند، واقعیت ندارد و ساخته گی اند.