-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ بهمن ۲۶, جمعه

چرا پرتاب ماهواره های ایرانی شکست می خورد؟

برنامه محرمانه آمریکا برای موشک های سپاه

روزنامه نیویورک‌تایمز در گزارشی اختصاصی نوشته است: آمریکا برای اخلال در برنامه موشکی سپاه پاسداران عملیاتی فوق‌سری در دست دارد.
مقام‌های آمریکایی می‌گویند که تعیین میزان موفقیت این برنامه مخفی ممکن نیست اما در یک ماه گذشته دو تلاش رژیم ایران برای فرستادن ماهواره به فضا با شکست روبرو شده است.
گزارشگر نیویورک تایمز می گوید آزمایش‌های ناموفق موشکی اخیر رژیم ایران موجب شد تا با برخی مقام سابق و فعلی در مورد احتمال وجود یک خرابکاری گفت‌وگو کند که برخی از این مقام‌ها حاضر شدند در صورت فاش نشدن نام‌شان در این باره صحبت کنند.
به نوشته این روزنامه، خرابکاری از طریق شرکت‌ها و کشورهایی صورت می‌گیرد که قطعات فنی مورد نیاز در صنعت فضایی و فعالیت‌های موشکی رژیم ایران را تأمین می‌کنند.
آمریکا می گوید برنامه فضایی رژیم ایران تنها یک پوشش برای توسعه توان موشک‌های بالستیک است که توانایی حمل کلاهک‌های هسته‌ای را دارد.