-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ بهمن ۲۵, پنجشنبه

همزمان با شروع کنفرانس وارسا

فلاحت‌پیشه، رئیس کمیسیون امنیت و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی هم با اشاره به برگزاری نشست لهستان گفته: حامیان اصلی جنایت زاهدان در ورشو هستند.
انفجار تروریستی یک اتومبیل بمب گذاری شده درجاده ای که اتوبوس ( سرویس) حامل 40 سپاهی  بوده موجب کشته شدن حداقل 30 و حداکثر 40 سرنشین این سرویس شد. حادثه در محدوده چانعلی جاده خاش - زاهدان روی داد. ظاهرا راننده اتومبیل سواری حامل مواد منفجره وقتی به کنار اتوبوس رسیده خود و اتومبیل را منفجر کرده و در نتیجه اتوبوس نیز به کام این انفجار رفته است. میزان تلفات و نخستین عکسی که از اتوبوس و محل حادثه منتشر شده نشان میدهد که اتومبیل سواری حامل مقدار زیادی مواد منفجره بوده که توانسته اتوبوس را به لاشه ای سوخته از آهن پاره تبدیل کند.
قربانیان این انفجار مرزبانان نیروی زمینی سپاه بوده اند  و ادعا شده که گروه "جیش العدل" مسئولیت حمله را پذیرفته است.
قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد این حمله انتحاری با استفاده از یک خودرو مملو از مواد منفجره در کنار اتوبوس حامل یکی از یگان‌های قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه روی داده است.