-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ بهمن ۲۸, یکشنبه

سفر فرعون جوان اسلامی به پاکستان

اشاره: سرلوح مطلب از گزارشنامه افغانستان است.
به گزارش رسانه ها قرار است این شهزاده سعودی با بیش از هزار نفر به شمول شمار زیادی از بازرگانان، شاهزاده ها و اعضای خانواده سلطنتی عربستان، امروز به اسلام آباد سفر کند. ریاض سه صد عراده موتر زرهی لندکروزر مجلل و هشتاد عراده موتر باربری به اسلام آباد ارسال کرده است که از آن میان پنج موتر باربری تنها وسایل شخصی و لوارم ورزشی بن سلمان را حمل خواهد کرد. همچنان در گزارش آمده است که عمران خان نخست وزیر پاکستان رانندگی موتر بن سلمان را به عهده خواهد داشت. هوتل های بزرگ پنج ستاره یی اسلام آباد و همچنین کاخ دولتی پنجاب برای اقامت وی کاملا تخلیه شده است.
انتظار می رود عربستان بیش از دوازده تا بیست ملیارد دالر در پاکستان سرمایه گذاری کند و در شرایطی که این کشور قرار دارد، این سرمایه گذاری از اهمیت زیادی برخوردار می باشد. برعلاوه قرار است در این سفر ولیعهد عربستان سعودی با نمایندگان طالبان افغانستان نیز ملاقات نماید. هیات طالبان بنابر دعوت حکومت پاکستان در اسلام آباد به سر می برد و قرار است با زلمی خلیل زاد نیز مذاکراتی داشته باشند و توافق های را که در گذشته شکل گرفته تا حدود زیادی نهایی سازند.
نمی دانم با جمع بندی این اخبار و انکشافاتی که در رویداد های مربوط به افغانستان شکل می گیرد، این زمامداران و حاکمان کابل در چه وضعیت روانی و جسمی قرار دارند و برای جبران آن چه گلهای تازه یی را به آب خواهند داد ؟!
دستگیر صادقی