-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ بهمن ۱۹, جمعه

این هم یک نشانه ای دیگر که حکومت غنی اکسپایر شده است

بی‌بی‌سی دریافته است که حکومت افغانستان به خاطر شرکت اعضای تحریم‌ شده گروه طالبان در نشست مسکو به سازمان ملل متحد رسما شکایت کرده است.

یک منبع وزارت خارجه افغانستان به حمید شجاع، خبرنگار بی‌بی‌سی گفته است که با نمایندگان طالبان نباید با چنین نرمشی برخورد شود.

این منبع که خواست نامش ذکر نشود، گفت برخی از نمایندگان طالبان در قطر مشمول فهرست تحریم‌های سازمان ملل هستند و به همین دلیل نمی‌توانند آزادانه سفر کنند. در نشست روسیه چهار نفر از این اعضای تحریم‌شده طالبان شرکت کرده‌ بودند.

شیرمحمد عباس استانکزی، رئیس هیأت مذاکره‌کننده طالبان ازجمله افرادی است که نامش در فهرست تحریم‌های سازمان ملل دیده می‌شود. این منبع افزود که در گذشته هرگاه هیأت طالبان می‌خواستند به کشوری سفر کنند، در نخست از سوی سازمان ملل با دولت افغانستان مشورت می‌شد و موافقت آن را می‌گرفت. اما اینبار هیچ مشورتی با دولت افغانستان صورت نگرفته است.