-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ بهمن ۲۴, چهارشنبه

گزارش عجیب از قاچاق سکس به وسیله پسر عباس نویان نماینده ولسی جرگه

آیا سخیداد هاتف، حمزه واعظی و استاد رویش ازین نکته مطلع اند؟پلیس محلی ایالات متحده آمریکا در روز جمعه 26 فبروری 2010 آرش کورگانی پسر غلام عباس کورگانی را در خانه اش در ایالت مریلند بازداشت کرد. انجنیر غلام عباس کورگانی معروف به نویان نماینده کابل در پارلمان افغانستان است.
پلیس آمریکا می گوید  که سه تن را به جرم قاچاق انسان و فحشا بازداشت کرده اند. از میان این سه نفر  آرش کورگانی غلام عباس به چندین جرم قاچاق انسان و ایجاد و اداره غیر قانونی فاحشه خانه متهم شده است. بنا بر اظهارات پلیس، آرش کورگانی از طریق انترنت برای مشتریانش در ایالات مریلند، ویرجنیا و واشنگتن دی سی فاحشه می فرستاد و از این طریق ده ها هزار دالر در هفته درآمد داشته است. بر اساس تحقیقات پلیس او زنان بسیاری را از طریق وبسایت های انترنتی استخدام کرده بود و آنان را مجبور می کرد تا از او اطاعت کنند. بسیاری از زنانی را که آرش به فحشا می کشانید مشکل اقامت در آمریکا داشته اند. پلیس آمریکا مدعی است که آرش کورگانی را از ماه اکتبر 2009 به مدت شش ماه زیر نظر داشته اند و در مورد جرایم او تحقیق کرده اند. چندین تن دیگر که پلیس از آنها نام نبرده است نیز به جرم همکاری با آرش کورگانی، رییس باند فحشای مونتگمری دستگیر شده اند. حضور اطفال در میان قربانیان جنایت کورگانی، مردم آمریکا و رسانه ها را به شدت تکان داده است. بگونه ای که  قانونگذاران ایالت مریلند خواستار وضع قانونی جدید  برای تشدید مجازات مجرمان متهم به فحشا و قاچاق انسان شده اند.

پلیس مدعی است که در حدود 15 زن حاضر شده اند تا بر ضد آرش کورگانی در دادگاه شهادت دهند که او آنها را مجبور کرده است تا برای او به عنوان فاحشه کار کنند. از جمله  آشلی تورپ یکی از زنانی که برای او به عنوان فاحشه کار کرده به پلیس گفته است که آرش غلام عباس به صورت مداوم برای گرفتن پولی که او از فحشا بدست می آورد به سراغش می آمد.

جنایات آرش کورگانی با تمام انعکاس گسترده ای که در رسانه های آمریکایی داشت، در افغانستان نه تنها رسانه ای نشد بلکه به نظر می رسد که حتی  پدرش انجنیر عباس نویان هم جدی نگرفت و دوباره خود را کاندید پارلمان کرده است. او چندی پیش با نشر هفته نامه قدرت کمپاین انتخاباتی اش را به صورت جدی آغاز کرد و عزیزالله رویش از یاران دیرینه آقای کورگانی مسوولیت این نشریه را به عهده دارد. آقای حمزه واعظی و سخیداد هاتف از جمله نویسندگان فعال هفته نامه قدرت می باشند. عمده منبع درآمد مالی آقای کورگانی از تجارت در آمریکا می باشد. هنوز معلوم نیست که آیا ایشان در جریان کارهای غیر قانونی پسرش آرش کورگانی قرار داشته است یا نه. با توجه به درآمد عمده ای که آرش کورگانی از اداره باند فحشا داشته است بعید می باشد که پدرش از کارهای او بی اطلاع باشد. اما تاکنون گویا از سوی پلیس آمریکا در این راستا تحقیقات خاصی منتشر نشده است.

آنچه شاید در کابل نگرانی ها را چند برابر کند، حضور انجنیر عباس در پارلمان نیست بلکه حضور پررنگ او در جمع هیات امنای لیسه عالی معرفت است. هرچند که رابطه آقای کورگانی با شبکه مافیایی پسرش آرش کورگانی هنوز روشن نیست، اما حضور چنین فردی با وجود توهمات و اتهامات بسیار در یک مرکز تعلیمی و آموزشی که با هزاران شاگرد خوردسال سروکار دارد نه به صلاح مدیران مکتب عالی معرفت است و نه به صلاح کودکانی که در آنجا باید آموزش ببینند. با وجودی که آقای رویش مسوول مکتب معرفت در سفر اخیرش به آمریکا در جریان کامل قضایا قرار گرفته است، معلوم نیست که با کدام منطق و معیار نه تنها بر رابطه اش با آقای کورگانی تجدید نظر نکرده است که عملا با قبول مسوولیت نشریه قدرت بر حجم همکاری هایش با انجنیر عباس نویان افزوده است. شاید فضای تهی از چشمان منتقد رسانه ها همه را به این باور رسانیده است که در افغانستان و در حق مردم افغانستان هرچه می شود کرد بدون اینکه عواقب جدی در پی داشته باشد.

کسانی که در دوره پیش از شعار انتخاباتی «قومای عزیز رای شما خون شما است، آن را به هدر ندهید!» استقبال کردند، این بار با توجه به این رسوایی ها باید درباره رای دادن به انجنیر عباس  فکر دوباره کنند. شاید بسیاری ها در این بازبینی ناوقت به این نتیجه تلخ برسند که رای شان را به هدر داده اند. رایی که برای شان برابر ارزش خون فرزندان شهیدشان است.


منابع: