-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۸ فروردین ۵, دوشنبه

حنیف اتمر: رفتار زشت و نامردانۀ حکومت را متوقف می سازیم


حنیف اتمر در رزمایش سیاسی در مزارشریف نکات مهمی را اعلام کرد و صریحاً حکومت را آماج گرفت که به تخریب روند صلح کمربسته است.
آقای اتمر، ماجراجویی اخیر در مزارشریف از سوی خونتای ارگ را عمل نهایت زشت، عهد شکنانه، لشکر کشی نامردانه و نا جوان مردانه و استفاده غیر مجاز از قوه توصیف کرده و درعوض، از مدیریت خردمندانه و خویشتن داری عالمانه عطانور و مردم مزار سپاسگزاری کرد. اتمر گفت اگر تدبیر و شکیبایی عطانور نبود، شاید شاهد برگزاری یک نوروز با شکوه نمی بودیم.

وی مصرانه گفت که موافقه اخیر بین نفرات حکومت ( مسعود اندرابی و حاجی اسد با استاد عطانور) باید قطعا مراعات شود. وی به غنی طعنه زد که لااقل در سیاست یک اندازه عیاری و صداقت هم از خود نشان بدهد.

حنیف اتمر با اشاره به دو مساله مهم ملی -صلح و مساله انتخابات-، فرکسیون ضد ملی درارگ را به تخریب روند صلح متهم کرد و گفت ملت صلح می خواهد و تلاش های مخرب و تخریب کارانه در برابر صلح مورد تقبیح ملت است. وی به عنوان نمونه ای از دست درازی های دولت در امر انتخابات گفت انتخابات ولسی جرگه یک فاجعه بود و اکنون صلح و انتخابات متمم هم اند. روش موجود رهبری حکومت باید متوقف شود. آهسته آهسته یک اجماع می رسیده ایم. بعد از اول جوزا حکومت غیر مشروع خواهد بود.

حنیف اتمر آشکارا اعلام کرد که مسوولیت مجدد بازسازی و نوسازی مزارشریف باردیگر به استاد عطا سپرده خواهد شد. اما آقای اتمر به این مساله هیچ اشاره نکرد که استاد عطا علی رغم بازی با بسته های دالر و تشکیلات کلان تاجران و پولسازان درآن ولا، حتی یک خشت بر خرابه های درس خانه تاریخی سلطان العلماء در بلخ نگذاشته است. یا شاید فهم و معنای بازسازی درعصر حاضر تغییر کرده و خرابه های تاریخی که نداهای اولیۀ مثنوی از آن می آید، دیگر به درد نمی خورد!