-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ اسفند ۲۰, دوشنبه

فیلسوف فرانسوی: اروپا بر روی آتش است


برنارد آری لیوی فیلسوف فرانسوی در مصاحبه با شبکه یورونیوز گفت: امروز اروپا بر روی آتش است. علت هم آن است که مجلس عوام ما که محل میهن پرستان است امروز به محل حضور افراد خرابکار تبدیل شده است. این افراد خرابکار همان پوپولیست ها هستند. دشمنان خارجی هم در حال تلاش برای بی ثبات سازی اروپا هستند. ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه و دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا از جمله این دشمنان خارجی هستند. در عین حال اسلام رادیکال هم در این خصوص نقش دارد. همه این عوامل همگرایی اروپا را تهدید می کنند. ما با ساده لوحی تصور می کردیم که این همگرایی ایجاد و تثبیت شده است اما امروزه با خطر مواجه است.

این فیلسوف فرانسوی در پاسخ به سئوال مجری یورونیوز که چرا دیگر اروپا برای ما الهام بخش نیست؟ گفت: زیرا نیروهای دیگری وجود دارند که رویاهای اروپایی ها را نابود می کنند,پوپولیست ها و حتی فاشیست های جدید که رویاهای اروپایی ها را نابود می کنند.این وضع صرفا به علت عوامل سیاسی یا عوامل اجتماعی نیست. امروز شهروندان زیادی در اروپا هستند که می گویند این اروپا دیگر اروپای آنها نیست. ما امروز نیاز داریم که پوپولیسم را شکست دهیم. اما مهم است که همه جوانب این موضوع را مورد توجه قرار دهیم.بنابراین اولین وظیفه ما شکست پوپولیسم است و بعد از آن هم کمیسیون اروپا موظف خواهد بود که با چالش های بعدی مواجه بشود.

مجری شبکه یورونیوز از برنارد آری لیوی فیلسوف فرانسوی پرسید چگونه می توانیم در زمان برگزیت اروپا را تقویت کنیم؟

برنارد آری لیوی در پاسخ گفت: واقعیت این است که با خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، اروپا یکی از عوامل تقویت خود را از دست خواهد داد. با رفتن انگلیس از اتحادیه اروپا یکی از عوامل قدرت در اروپا کم خواهد شد. اگر واقعا انگلیس بخواهد از اتحادیه اروپا خارج بشود این موضوع تاثیرات بسیار مخربی بر ما برجای خواهد گذاشت.