-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۸ فروردین ۵, دوشنبه

کار امپراتوری دیروز به تاوان است

انگلیس در برزخ میان خروج از اتحادیه اروپا و پائیدن در آن

صدها هزار نفر در لندن امروز با برگزاری تظاهراتی خواستار همه پرسی دوم برای خروج از اتحادیه اروپا (برگزیت) شدند.

به گزارش بی بی سی، شهروندانی که با خروج انگلیس از اتحادیه اروپا مخالفند، روز شنبه به خیابان های مرکز شهر لندن آمدند تا درخواست شان را برای برگزاری همه پرسی تازه ای در مورد برگزیت فریاد بزنند. این تظاهرات بیش از پیش به بحران برگزیت دامن می زند و نخست وزیری ترزا می را به شدت در معرض خطر قرار می دهد.

پس از سه سال بحث و گفتگوی پیچیده و طولانی هنوز مشخص نیست برگزیت چگونه و چه زمانی و یا حتی اصلا اتفاق می افتد یا خیر. این در حالی است که نخست وزیر انگلیس در جستجوی یافتن راهی برای برون رفت از پیچیده ترین بحران سیاسی ،خودش را به آب و آتش می زند.

وی روز جمعه به این نکته اشاره کرد که شاید طلاق توافقی از اتحادیه اروپا را که پیشتر دو بار در پارلمان با شکست روبرو شده، هفته آینده برای بار سوم در معرض رای نمایندگان مردم قرار ندهد. به این ترتیب راهبرد او برای برگزیت به پایان راه نزدیک می شود و بنابر گزارش هایی که در روزنامه های تایمز و دیلی تلگراف منتشر شده، فشارها بر ترزا می برای کناره گیری از مقام نخست وزیری رفته رفته شدیدتر می شود.