-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ اسفند ۲۵, شنبه

بسیج مقاومت در مزارشریف ادامه دارد

گزارش می رسد که فضای مذاکره مسعود اندرابی و اسدالله خالد با استاد عطا محمد نور فوق العاده متشنج بوده است. اسدالله خالد از عطا نور خواسته است که دست از تحرکات بسیج نیروهای مقاومت بردارد. سراسر جلسه، استاد عطانور صحبت و استدلال می کرده و آخرالامر بر اخراج عبدالرقیب مبارز با قاطعیت تاکید کرده است. مشخص ترین پیام منتقل شده به سرکردۀ خونتای ارگ این است که ملیشه های به ظاهر ملبس به یونیفورم پلیس را که از کابل دیسانت شده از مزار شریف خارج کرده و قوماندان امنیه از سوی خود وی معرفی می شود. 
درگزارش واصله آمده است که هیأت کابل در دیدار با شورای ولایتی و والی بلخ نیز با لحن تند اعتراضی مواجه بوده اند. نخستین واکنش به خاطر عکس الحرکت ساختن اقدام نظامی در مزارشریف از سوی سفیر امریکا صورت گرفت و اکنون ارگ حاضر به مصالحه و بازگشت به نقطه اول شده است. عطا نور از سازش ناقص با ارگ در دفعۀ قبلی سرخورده شده و نتیجه گرفته است که هرچه عقب برود، خونتای جنون او را ماندنی نیست.