-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ اسفند ۲۳, پنجشنبه

استاد عطا در دو راهۀ ایستاده گی و حذف قرار دارد

موج تازۀ توطئه علیه عطا مانند آن چه برضد فرمانده قیصاری به کار گرفته شد؛ از سوی یک عده از اعضای وابسته به خونتای ارگ با سابقه «جهاد ومقاومت» طرح و تصویب شده و رهبری می شود. از مزارشریف خبر می رسد که بعد از تهدید های لفظی اخیرِعطا نور به آدرس خونتای کوچک ارگ، یک تیم غلچکی- تروریستی به دستور غنی و مشاورانش به هدف حمله بر اقامت گاه عطا محمد نور از طریق قول اردوی شاهین در منطقه رسیده اند. غنی پیشاپیش به شماری از سارنوالان شامل توطئه هدایت داده است که اسناد و مدارکی را که برمجرمیت عطا نور در افکار عمومی دلالت کند؛ گرد آورند.

اطلاع ارجاع شده به گزارشنامه افغانستان حاکی است که موج تازۀ توطئه علیه عطا مانند آن چه برضد نظام الدین قیصاری به کار گرفته شد؛ از سوی یک عده از اعضای وابسته به خونتای ارگ با سابقه «جهاد ومقاومت» به خصوص شخص امرالله صالح و مسعود اندرابی طرح و تصویب شده و رهبری می شود. رقیب مبارز عضو همان باشگاه به ظاهر «جهاد و مقاومت» است و به شدت تحریک شده است.

قوای ملیشه یک هفته قبل از ورود رقیب مبارز به فرماندهی پلیس آن جا مخفیانه وارد مزار شده و در نقاط امن موضع گرفته اند. سفارت های خارجی به شمول قرارگاه آلمانی ها در جریان قرار دارند. اکنون پلان این است که پای عطا نور را از شمال خطا داده و با زدن اتهامات جنایی و سپس میانجی گری شماری از بین البین ها، وی را حداقل در کابل قرنطین نگهدارند.

گزارش های ضد و نقیضی تا هنوز درین رابطه دهان به دهان می شود. حکومت از موضع گیری عطا نور به شدت نگران است و اوضاع را این طور تعبیر کرده اند که یک دولت سایه درجنب دولت کابل تشکیل شده است. به این دولت سایه رنگ  بوی «خارجی» داده اند. قوت های مسلح تحت فرمان عطا نیز در تمامی نقاط حساس و درهرجایی که قرار دارند؛ دست به ماشه منتظر اند و یک جنگ پیچیده اطلاعاتی در جریان است. 
احتمالن بعد از کلید زدن یک هیاهوی تبلیغاتی، استاد عطا را ناقض قانون معرفی کنند و آنگاه راه برای عملیات گروه غلچکی- تروریستی به بهانه تطبیق قانون باز شود. 
استاد عطا در خط کشی های مشخص و معاندانه اخیر علیه حکومت، به آخرین قمار سیاسی و تبلیغاتی دست زده است. به نظر می رسد این بار معادلۀ یک گام به پیش، دو گام به پس جواب نخواهد داد. اگر عطا نور این بار پا قایم کند و مانند گذشته تسلیم و تسلی پیشه نکند؛ خونتای ارگ زود تر از موعد مقرر به زوال می رود؛ یا حداقل خیالاتش برای تمدید قدرت باطل می شود. عطا نور قدرتِ بومی نیرومندی درمنطقه دارد و با یک فراخوان فیس بوکی، یک شهر چند میلیونی را فلج کرده است. سازش صف شکنانۀ قبلی وی با خونتای ارگ یک اشتباهی بود که هرگاه در پا استواری و عزم آهنین مؤمن باشد؛ اول تر از همه سفیر امریکا به درگاهش مشرف خواهد شد.