-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۸ فروردین ۱۱, یکشنبه

شاید این خبر راست نباشد!

این خبر پروپاگند است. ایران از سی سال پیش، پرداخت مستمری به حزب الله را از عواید سرشار سرمایه گزاری های نیابتی در خاور میانه تامین می کند. 

روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی نوشت: به‌نظر می‌رسد تحریم‌ها، توان پرداخت حقوق شبه‌ نظامیان حزب‌الله لبنان را از رژیم ایران گرفته است. بحران اقتصادی که جمهوری اسلامی در پی تحریم ها با آن دست به گریبان است، روی تأمین مالی شبه‌ نظامیان وابسته و همچنین متحدان سیاسی تهران در عراق و سوریه نیز تاثیر گذاشته است.

یک‌ شبه‌ نظامی سوری عضو یکی از گروه‌های تحت حمایت رژیم ایران، به نیویورک تایمز گفت: روزهای طلایی ایران به پایان رسیده و دیگر باز نخواند گشت. ایران پول کافی برای پرداخت به ما ندارد.

وزیر امور خارجه آمریکا پیش تر گفته بود: تحریم‌ها علیه رژیم ایران گروه‌های نیابتی جمهوری اسلامی را نیز به درد و رنج انداخته و افزود این‌ که، حسن نصرالله، رهبر حزب‌الله لبنان کاسه گدایی به دست گرفته خبر خوبی است.