-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۸ فروردین ۴, یکشنبه

پلان بر پنجشیر ناکام شده اما سناریو بخش های دیگری هم دارد

ماجرای پیچیده امروز پنجشیر

قطعه ۲۲۲ خاص پولیس که مسئولیت عملیات های کابل را به عهده دارد. بدون هماهنگی با مسئولین محلی ولایت پنجشیر، ساعت ۲ شب وارد پنجشیر میشود، در درب ورودی با توقف پولیس مواجه میشود. در ایست بازرسی میگویند، "ما قطعه خاص پولیس پنجشیر استیم پس از انجام وظیفه از ولایت فاریاب برگشته ایم". به این بهانه وارد پنجشیر میشوند، در منطقه زمان‌کور بالای حسیب قوای مرکز که خانه پسر خاله اش بود عملیات آغاز میکنند. پس از درگیری و شلیک گلوله میان دو طرف دو بمب دستی بالای نیروهای پولیس از طرف حسیب انداخته میشود، در بمب اول به کسی آسیب نمیرسد و در بمب دوم؛ سه منسوب پولیس خاص زخم می‌بردارند. حسیب از ساحه فرار میکند، پولیس پسر خاله حسیب را که منسوب پولیس در ولایت سرپل میباشد، وی را با یک میل کلاشینکوف و تفنگچه با خود میبرد.
پس از ناکامی عملیات قومندان قطعه خاص نزد فرمانده امنیه پولیس ولایت پنجشیر میاید که با واکنش شدید محمد اسحاق تمکین فرمانده پولیس پنجشیر مواجع میشود، آقای تمکین میگوید شما کی استید که امنیت پنجشیر را برهم می زنید اینجا امنیت بدست مردم است نه نهاد های امنیتی.
ساعت ۹ نیم صبح سرک با اعتراض مردم مبنی بر رهایی پسر خاله حسیب به روی ترافیک بسته میشود و ساعت ۵ عصر پس از نشست های مکرر و پادرمیانی محاسن سفیدان محل با مسئولین دولتی وعده میشود که در صورت بی‌گناهی پسر خاله حسیب قوای مرکز، وی دوباره رها خواهد شد.
دفتر مطبوعاتی پولیس پنجشیر میگوید وزارت داخله در تماس های تیلفونی از قومندان امنیه و مقامات محلی پنجشیر ازبابت در جریان نگذاشتن این عملیات معذرت خواهی کرده است.

ولی میرزاد